Skip to the main content

The winning candidates and detailed results in the academic and liberation section committee elections March 2015 are as follows:

BME Network Postgraduate Students’ Representative

Abdul Rashidi

Detailed Results

BME Network Publicity Officer

Sarah Zaidi

Detailed Results

BME Network Secretary

Neema Kotonya  

Detailed Results

BME Network Social Secretary

Sarah  Marghoob

Detailed Results

International Students’ Officer

Fanyao Zheng

Detailed Results

International Students’ Forum Social Chair

Mariola Sebastian

Detailed Results

International Students’ Forum Undergraduate Officer

Boglarka Balazs

Detailed Results

LGBT+ Committee Black & Minority Ethnic (BME) Representative

Matthew Wagaine

Detailed Results

LGBT+ Committee Campaigns Representative

Thomas Edwards

Detailed Results

LGBT+ Committee Disabled Representative

Kir Galina

Detailed Results

LGBT+ Committee Media Representative

Raya Sharbain

Detailed Results

LGBT+ Committee Secretary

Max Willson

Detailed Results

LGBT+ Committee Trans* Representative

Gabi Martens

Detailed Results

LGBT+ Committee Women’s Representative

Phyllida Jacobs

Detailed Results

RUMS Officer

Alex Maidwell-smith

Detailed Results

RUMS VP Events

Francesca Cackett

Detailed Results

RUMS VP Operations and Finance

Raj Pradhan

Detailed Results

RUMS VP Representation Y1-2

Ozzy Eboreime

Detailed Results

RUMS VP Representation Y4-6

Ravi Mistry

Detailed Results

RUMS VP Sports and Societies

Andrew Webb

Detailed Results

RUMS VP Welfare

Vignesh Gopalan

Detailed Results

SSEES Events Officer

Elen  Sowerby

Detailed Results

SSEES Publicity Officer

Teodora  Delcheva

Detailed Results

SSEES Treasurer

Kalina  Hristova

Detailed Results

SSEES Vice President

Carolina  Schriver

Detailed Results

Women’s Network Open Portfolio Representative

Kat  Farrell

Detailed Results

Women’s Network LGBT+ Women’s Representative

Sam Nicholson

Detailed Results

Women’s Network Publicity Officer

Lucy Baxter

Detailed Results

Women’s Network Secretary

Bailey Batty

Detailed Results

Women’s Network Social Secretary

Kir Galina

Detailed Results

Women’s Network Women of Colour Representative

Antonia Lee

Detailed Results